Science Talks na Nitrianskych univerzitných dňoch 2018

17/04/2018
Science Talks na Nitrianskych univerzitných dňoch 2018
Poriadnu dávku vedy zažijú návštevníci Nitrianskych univerzitných dní. Slovenské elektrárne pre nich pripravili Science Talks o klimatických zmenách.

V meste pod Zoborom v apríli prebieha akademické podujatie Nitrianske univerzitné dni dvoch tunajších alma mater: Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

Stretnete sa na ňom s ďalšou edíciou Science Talks – podujatím bez siahodlhých vedeckých prednášok, na ktorom v krátkych, 15- až 20-minútových príhovoroch dostanete jednoducho podané odpovede na odborné otázky.

Vidíme sa 24. apríla 2018

V utorok 24. apríla o 10:00 sú v Aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre pripravené tri exkluzívne prednášky:

  1. S témou „Čaká Slovensko klimatický zlom už v tomto storočí?“ vystúpi Mgr. Jozef Pecho zo Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
  2. Fyzikálnu show s názvom „Fyzika naživo“ predvedie PaedDr. Ľubomíra Valovičová, PhD. a Mgr. Ján Ondruška, PhD., z Katedry fyziky FPV UKF v Nitre.
  3. Prednášku „Elektromagnetické polia okolo nás“ bude viesť doc. Ing. Vladimír Cviklovič, PhD. z Katedry elektrotechniky, automatizácie a informatiky Technickej fakulty SPU v Nitre.

Čo sú Science Talks?

Science Talks je podujatie určené učiteľom a žiakom stredných škôl, ktorí sa každý rok počas Týždňa vedy a techniky zúčastňujú Festivalu vedy a techniky. Jeho cieľom je inšpirovať, motivovať a priniesť mladým pozitívne príklady zo sveta vedy, výskumu a vývoja nových technológií.

Zásah podujatia sa v ostatných rokoch rozšíril aj na univerzitnú pôdu, kde interaktívne odborné prednášky pre študentov pripravujú kapacity vo svojich oboroch. Podujatie už navštívilo Slovenskú technickú univerzitu, Nitrianske univerzitné dni alebo Energoland Mochovce.