News

Cestou do komína: Ako sa merajú emisie v elektrárňach?

Exkurziou do sveta oxidov dusíka, síry či uhlíka nás sprevádzal Marek Rosa, vedúci skupiny merania a analýz v Elektrárňach Nováky.

V Mochovciach rekonštruujú havarijné riadiace stredisko

Trojmesačná rekonštrukcia súvisí s projektom zvládania ťažkých havárií pre všetky štyri bloky v Mochovciach.

Za odkrytie otroctva má Pulitzera, navštívila Oravu

Martha Mendoza, držiteľka najprestížnejšieho novinárskeho ocenenia, si na cestách po Slovensku pozrela aj vodnú elektráreň Orava.

Nové budenie pre generátor v Novákoch

Nová budiaca súprava umožňuje aj v ďalších rokoch prevádzkovať turbogenerátor TG 11 bloku ENO A v Elektrárňach Nováky.

Dreissena polymorpha: Nepriateľ hydroenergetikov

Zdolávanie mäkkýša zvaného kopýtko prirastené je už niekoľko rokov jedným zo strategických projektov zamestnancov vodných elektrární.

S elektromobilmi by šesťkrát obišli zemeguľu

Vďaka elektromobilom ušetrili Slovenské elektrárne životné prostredie od 22 000 kilogramov CO2. Majú najväčšiu flotilu na Slovensku.

Nápady zamestnancov pomáhajú Vojanom prežiť

V najväčšej slovenskej čiernouhoľnej elektrárni stále zlepšujú ekonomické výsledky závodu a robia opatrenia pre zníženie vlastnej spotreby elektriny.

Novácky unikát: Uhlie rozmrazujú infražiaričmi

Keď v januári 2017 teploty klesali na mínus 20 stupňov, v Elektrárňach Nováky na rozmrazovanie uhlia využívali infražiariče na plný výkon.

Virtuálne bloky na Čiernom Váhu

Fyzicky je to naša najväčšia prečerpávacia elektráreň, ale softvérovo je rozdelená do troch virtuálnych blokov, troch virtuálnych elektrárni.

Prezident Andrej Kiska na Liptovskej Mare

Pána prezidenta Andreja Kisku na Liptovskej Mare privítal riaditeľ vodných elektrární Vlastimil Majerčák, s ktorým zamierili rovno do strojovne.