News

Slovenské elektrárne pozvali poslancov hospodárskeho výboru do Mochoviec

Cieľom návštevy je umožniť členom hospodárskeho výboru NR SR oboznámiť sa s aktuálnym stavom stavby 3. a 4. bloku Mochoviec.

Najväčšia aj najobjemnejšia. Taká je Oravská priehrada

Vodná elektráreň Orava si pripomína 65 rokov bezpečnej a spoľahlivej prevádzky.

Detská Univerzita Komenského zavítala do Mochoviec

Aj toto leto stovky detí absolvovali už 16. ročník univerzity. Od svojho otvorenia je Energoland ich pravidelnou vzdelávacou zastávkou.

Cycling trips close to power plants

The surroundings of power plants in Slovakia offer many opportunities for nice cycling trips during summer. Here are some top tips for you.

Mochovce NPP Unit 3 fuel loading expected in 1st quarter of 2019

Slovenské elektrárne expects that the commercial operation of the new power plant will begin in the second quarter of 2019.

Ukážte sa v dobrom svetle 2018

Podporte dobrú vec a zahlasujte za projekty vo vašom okolí! Hlasujeme do 19. júna 2018. Víťazov podporíme z Nadačného fondu Slovenských elektrární.

Stredoškoláci v parlamente obhájili potrebu jadrovej energie v EÚ

Tím argumentujúci za jadrovú energetiku zvíťazil 7:0 vo finále Slovenskej debatnej ligy, ktorá na pôde NR SR riešila otázku znižovania emisií v EÚ.

Noc v Energolande bude 18. mája 2018

Na Noc múzeí vás s rodinou a priateľmi aj v roku 2018 pozývame stráviť večer do interaktívnou technikou nabitého infocentra Energoland.

Science Talks na Nitrianskych univerzitných dňoch 2018

Poriadnu dávku vedy zažijú návštevníci Nitrianskych univerzitných dní. Slovenské elektrárne pre nich pripravili Science Talks o klimatických zmenách.

Kráľová was the test run for the 720 MW Gabčíkovo

For the first time in its history and after three decades of operation, the Kráľová hydroelectric plant must be repaired.