News

S elektromobilmi by šesťkrát obišli zemeguľu

Vďaka elektromobilom ušetrili Slovenské elektrárne životné prostredie od 22 000 kilogramov CO2. Majú najväčšiu flotilu na Slovensku.

Nápady zamestnancov pomáhajú Vojanom prežiť

V najväčšej slovenskej čiernouhoľnej elektrárni stále zlepšujú ekonomické výsledky závodu a robia opatrenia pre zníženie vlastnej spotreby elektriny.

Novácky unikát: Uhlie rozmrazujú infražiaričmi

Keď v januári 2017 teploty klesali na mínus 20 stupňov, v Elektrárňach Nováky na rozmrazovanie uhlia využívali infražiariče na plný výkon.

Virtuálne bloky na Čiernom Váhu

Fyzicky je to naša najväčšia prečerpávacia elektráreň, ale softvérovo je rozdelená do troch virtuálnych blokov, troch virtuálnych elektrárni.

Prezident Andrej Kiska na Liptovskej Mare

Pána prezidenta Andreja Kisku na Liptovskej Mare privítal riaditeľ vodných elektrární Vlastimil Majerčák, s ktorým zamierili rovno do strojovne.

Our radiation expert in Iran

An example of the good name the experts from Slovenské elektrárne have abroad is the selection of Pavol Chylý to share his experience in Iran.

Rok 2016 bol výborný pre vodné elektrárne

Hydroenergetici zaznamenali najlepší výsledok za posledných 6 rokov. Situácia pritom nevyzerala ružovo, prvý polrok ich trápil nedostatok zrážok.

Najväčší batériový systém na svete

400 batérií Tesla Powerpack 2 dokáže uskladniť až 80 MWh energie. Elektráreň Čierny Váh toľko vyrobí už za sedem minút.

Ventilátorom proti mrazu? Vieme, ako na to.

Krátkodobým efektívnym odstránením nežiaducej námrazy reverzným chodom ventilátorov v Elektrárňach Vojany predchádzame poškodeniu chladiacej sústavy.

Vykurovanie jadrovou energiou

Slovenské elektrárne sú jedným z najväčších výrobcov tepla na Slovensku a ako jediné v Európe ho dodávajú z jadrových elektrární až do domácností.