Novinky

Detská Univerzita Komenského zavítala do Mochoviec

Aj toto leto stovky detí absolvovali už 16. ročník univerzity. Od svojho otvorenia je Energoland ich pravidelnou vzdelávacou zastávkou.

Tipy na cyklotúry v okolí elektrární

Okolie elektrární na Slovensku ponúka viaceré možnosti na príjemné cyklotúry nielen počas letných prázdnin. Prinášame vám niekoľko TOP tipov.

V Mochovciach chcú zavážať palivo v prvom kvartáli 2019

Slovenské elektrárne predpokladajú komerčnú prevádzku novej elektrárne v druhom štvrťroku 2019.

Ukážte sa v dobrom svetle 2018

Podporte dobrú vec a zahlasujte za projekty vo vašom okolí! Hlasujeme do 19. júna 2018. Víťazov podporíme z Nadačného fondu Slovenských elektrární.

Stredoškoláci v parlamente obhájili potrebu jadrovej energie v EÚ

Tím argumentujúci za jadrovú energetiku zvíťazil 7:0 vo finále Slovenskej debatnej ligy, ktorá na pôde NR SR riešila otázku znižovania emisií v EÚ.

Noc v Energolande bude 18. mája 2018

Na Noc múzeí vás s rodinou a priateľmi aj v roku 2018 pozývame stráviť večer do interaktívnou technikou nabitého infocentra Energoland.

Science Talks na Nitrianskych univerzitných dňoch 2018

Poriadnu dávku vedy zažijú návštevníci Nitrianskych univerzitných dní. Slovenské elektrárne pre nich pripravili Science Talks o klimatických zmenách.

V Kráľovej odskúšali prototyp vodnej elektrárne Gabčíkovo

Po troch desaťročiach prevádzky je potrebné elektráreň opraviť. Prvýkrát v histórii Kráľovej beží už od jesene 2017 generálna odstávka.

Slovenské elektrárne v roku 2017 vyrobili o 2,4% viac elektriny

Slovenské elektrárne vlani vyrobili 19 444 gigawatt-hodín elektriny, čo v porovnaní s 18 981 GWh z roka 2016 predstavuje rast o vyše 2,4%.

Ekoobec: Svetlo pre Olichov

Cez náš nadačný fond sme podporili projekt zameraný na zvýšenie kvality života klientov Zariadenia sociálnych služieb Olichov.