Novinky

Science Talks na Nitrianskych univerzitných dňoch 2018

Poriadnu dávku vedy zažijú návštevníci Nitrianskych univerzitných dní. Slovenské elektrárne pre nich pripravili Science Talks o klimatických zmenách.

V Kráľovej odskúšali prototyp vodnej elektrárne Gabčíkovo

Po troch desaťročiach prevádzky je potrebné elektráreň opraviť. Prvýkrát v histórii Kráľovej beží už od jesene 2017 generálna odstávka.

Slovenské elektrárne v roku 2017 vyrobili o 2,4% viac elektriny

Slovenské elektrárne vlani vyrobili 19 444 gigawatt-hodín elektriny, čo v porovnaní s 18 981 GWh z roka 2016 predstavuje rast o vyše 2,4%.

Ekoobec: Svetlo pre Olichov

Cez náš nadačný fond sme podporili projekt zameraný na zvýšenie kvality života klientov Zariadenia sociálnych služieb Olichov.

V elektrárňach sa potápajú už polstoročie

Na Slovensku sú jediní, ktorí vykonávajú zásahy pri likvidácii porúch pod vodou nielen vo vodných, ale aj v jadrových a tepelných elektrárňach.

Globálne otepľovanie môžeme spomaliť

Rozprávame sa s popredným slovenským klimatológom Milanom Lapinom, ktorý pôsobí na „matfyze“ Univerzity Komenského v Bratislave.

Podporili sme unikátne Smart Cities projekty

Česká divízia Slovenských elektrární zakotvila v inovačnom centre Impact Hub Ostrava a spolupráca na sebe nenechala dlho čakať.

Vyše 420-tisíc Slovákov dostane jódové tablety

Slovenské elektrárne na vlastné náklady zabezpečili tablety jodidu draselného, ktoré rozdávajú obecné a mestské úrady v okolí AE Bohunice a Mochovce.

Takto ste ho ešte nevideli: Čierny Váh v časozbernom videu

Po 5 rokoch sme vypustili hornú nádrž našej najväčšej prečerpávacej elektrárne. Niagarské vodopády by dokázala napájať vyše pol hodiny.

Ako som sa stal operátorom v jadrovej elektrárni

Najprv ho očaril systém fungovania atómovej elektrárne, neskôr fantastická možnosť študovať jadro v zahraničí. Čím energetika oslovuje mladých?