Novinky

Podporili sme unikátne Smart Cities projekty

Česká divízia Slovenských elektrární zakotvila v inovačnom centre Impact Hub Ostrava a spolupráca na sebe nenechala dlho čakať.

Vyše 420-tisíc Slovákov dostane jódové tablety

Slovenské elektrárne na vlastné náklady zabezpečili tablety jodidu draselného, ktoré rozdávajú obecné a mestské úrady v okolí AE Bohunice a Mochovce.

Takto ste ho ešte nevideli: Čierny Váh v časozbernom videu

Po 5 rokoch sme vypustili hornú nádrž našej najväčšej prečerpávacej elektrárne. Niagarské vodopády by dokázala napájať vyše pol hodiny.

Ako som sa stal operátorom v jadrovej elektrárni

Najprv ho očaril systém fungovania atómovej elektrárne, neskôr fantastická možnosť študovať jadro v zahraničí. Čím energetika oslovuje mladých?

Toto sú víťazné návrhy pre nový vizuál infocentra Energoland!

Do súťaže pre infocentrum v Mochovciach sa zapojilo spolu 33 súťažiacich. Víťazi získajú 1500 za prvé, 700 za druhé a 300 eur za tretie miesto.

Súťaž pre stredoškolákov: Vyhraj cestu do Kórey!

Súťaž organizuje Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu aby posilnila záujem mladých o jadrovú vedu a technológie.

Študentský experiment s vysokým napätím

Peter Čurma navštevuje 3. ročník gymnázia v Kráľovskom Chlmci. Vo Vojanoch mu naši technici pomohli odskúšať jeho vlastný Teslov transformátor.

Made in Slovakia: Budeme aj o 20 rokov lídrom v jadrovej energetike?

Najväčší podiel jadra na vlastnej výrobe elektriny majú vo Francúzsku. S približne 54 % podielom patrí Slovákom druhé miesto.

Riaditeľ dostavby Mochoviec: Prijali sme veľmi prísny manažérsky a kontrolný systém

Francisco Josè Morejon Verdù riadi projekt od apríla 2017. Na treťom bloku je výstavba hotová na 95 %, spúšťanie na 10%.

Výstava: Spomienka na zaniknutú obec Mochovce

Tekovské múzeum otvorilo výstavu „Spomienka na zaniknutú obec.“ Na Levickom hrade v Dobóovskom kaštieli ju môžete vidieť do 12. novembra 2017.