Novinky

Ukážte sa v dobrom svetle 2018

Podporte dobrú vec a zahlasujte za projekty vo vašom okolí! Hlasujeme do 19. júna 2018. Víťazov podporíme z Nadačného fondu Slovenských elektrární.

Stredoškoláci v parlamente obhájili potrebu jadrovej energie v EÚ

Tím argumentujúci za jadrovú energetiku zvíťazil 7:0 vo finále Slovenskej debatnej ligy, ktorá na pôde NR SR riešila otázku znižovania emisií v EÚ.

Noc v Energolande bude 18. mája 2018

Na Noc múzeí vás s rodinou a priateľmi aj v roku 2018 pozývame stráviť večer do interaktívnou technikou nabitého infocentra Energoland.

Science Talks na Nitrianskych univerzitných dňoch 2018

Poriadnu dávku vedy zažijú návštevníci Nitrianskych univerzitných dní. Slovenské elektrárne pre nich pripravili Science Talks o klimatických zmenách.

V Kráľovej odskúšali prototyp vodnej elektrárne Gabčíkovo

Po troch desaťročiach prevádzky je potrebné elektráreň opraviť. Prvýkrát v histórii Kráľovej beží už od jesene 2017 generálna odstávka.

Slovenské elektrárne v roku 2017 vyrobili o 2,4% viac elektriny

Slovenské elektrárne vlani vyrobili 19 444 gigawatt-hodín elektriny, čo v porovnaní s 18 981 GWh z roka 2016 predstavuje rast o vyše 2,4%.

Ekoobec: Svetlo pre Olichov

Cez náš nadačný fond sme podporili projekt zameraný na zvýšenie kvality života klientov Zariadenia sociálnych služieb Olichov.

V elektrárňach sa potápajú už polstoročie

Na Slovensku sú jediní, ktorí vykonávajú zásahy pri likvidácii porúch pod vodou nielen vo vodných, ale aj v jadrových a tepelných elektrárňach.

Globálne otepľovanie môžeme spomaliť

Rozprávame sa s popredným slovenským klimatológom Milanom Lapinom, ktorý pôsobí na „matfyze“ Univerzity Komenského v Bratislave.

Podporili sme unikátne Smart Cities projekty

Česká divízia Slovenských elektrární zakotvila v inovačnom centre Impact Hub Ostrava a spolupráca na sebe nenechala dlho čakať.