Biológovia vyhlásili jadrovú energiu za najzelenšiu

19.01.2015
Možnosti zdieľania:
Šesťdesiatšesť biológov aktívnych v oblasti ochrany biodiverzity sa postavilo za jadrovú energiu, ktorú označili za najzelenšiu.

V otvorenom liste, ktorý má byť publikovaný v časopise Conservation Biology, vedci z celého sveta vyzývajú na väčšie využívanie jadrovej energie v rámci stratégie na ochranu životného prostredia a voľne žijúcich živočíchov.

„Biodiverzita nie je ohrozovaná len zmenami klímy spôsobenými spaľovaním fosílnych palív, ale aj transformáciami pôdy v dôsledku budovania obnoviteľných zdrojov energie,“ uviedol profesor Corey Bradshaw z Inštitútu životného prostredia Univerzity v Adelaide.

„Ako príklad môžem uviesť zaplavovanie oblastí pre vodné elektrárne, využívanie poľnohospodárskej pôdy na pestovanie biopalív a zaberanie veľkých priestorov na výstavbu veterných a slnečných elektrární,“ dodal Bradshaw.

Biológovia sa domnievajú, že práve nízkoemisná jadrová energia je najmenej škodlivá pre životné prostredie a malo by sa preto investovať najmä do vývoja nových a ešte viac recyklovateľných palív.

Celý článok si môžete prečítať na portáli Euractiv.sk

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right