Bratislavská kaviareň zamestnáva ľudí bez domova

01.11.2014
Možnosti zdieľania:
Jedinečný projekt z dielne občianskeho združenia Vagus si získal podporu Slovenských elektrární aj Nadácie Enel Cuore.

Novootvorená kaviareň v Bratislave dáva prácu ľudom na ceste z ulice. Aktuálne sú v nej zamestnaní traja ľudia bez domova, ktorí pracujú po boku profesionálnych čašníkov. Jedinečný projekt z dielne občianskeho združenia Vagus si získal podporu Slovenských elektrární aj Nadácie Enel Cuore.

Občianske združenie Vagus otvorilo prvú kaviareň v strednej Európe, ktorá zamestnáva ľudí na ceste z ulice. Kaviareň Dobre&Dobré sídli v Starej Tržnici v centre Bratislavy a svojou filozofiou, sortimentom a interiérom odkazuje na už neexistujúce kaviarne starého Prešporku. Sociálna kaviareň ako jedinečný projekt je dielom neziskovej organizácie Vagus.

Celý život na nich niekto ukazuje

„Nechceme kaviareň prezentovať ako priestor, ktorý zamestnáva ľudí bez domova. Nechceme, aby to bol dôvod, že k nám zákazníci chodia, alebo, aby sa sem prišli pozrieť ako do zoologickej záhrady,“ vyjadril sa pre TASR Sergej Kára, predseda občianskeho združenia Vagus, ktoré projekt v tržnici rozbehlo. „Títo ľudia celý život cítili to, že si na nich niekto ukazuje.“

Celý článok s príbehmi obsluhujúceho personálu si prečítajte v blogu >>>

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right