Deň detí: Stovky návštevníkov v Mochovciach

03.06.2015
Možnosti zdieľania:
Otvorená elektráreň bola toho roku iná. Okrem samotnej atómky privítalo 700 hostí aj nové informačné a zábavné centrum Energoland.

Objavovať tajomstvá výroby elektrickej energie a zabaviť sa spolu s rodičmi a známymi prišlo 30. mája – v predstihu Medzinárodného dňa detí – do mochovskej atómky skoro 700 návštevníkov. Otvorená elektráreň pre zamestnancov Slovenských elektrární, ich rodiny a ľudí z okolia Mochoviec bola tohto roku iná, konala sa okrem areálu elektrárne aj v novom informačnom a zábavnom centre Energoland.

Takmer 250 návštevníkov vstúpilo aj do areálu elektrární a pozrelo si obidva plnorozsahové simulátory blokovej dozorne prevádzkovaných blokov jadrovej elektrárne, ale aj simulátor pre prípravu budúcej prevádzky blokov 3. a 4. Deti mohli vidieť prezentáciu hasičskej techniky, ukážku zásahu služobných psov a rýchlej zdravotnej pomoci. Vstúpili však aj do verejnosti neprístupných častí elektrárne – do Zásahovej jednotky Policajného zboru Mochovce.

Najmä deti, ale aj ich rodičov mimoriadne zaujala expozícia Energoland. Tá totiž nie je len o vedomostiach a možnosti v praxi si ich vyskúšať, ale aj o zábave v 3D kine či na futuristickej motorke cestujúcej časom. K atrakciám patrilo fotografovanie s maskotom, vystúpenie kúzelníka, skladanie maxi puzzle, či streetbal s levickými Patriotmi. Deti si okrem dobrej nálady a poznania odniesli z čarovného sveta súťaží aj drobné darčeky.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right