Detská Univerzita Komenského zavítala do Mochoviec

10.08.2018
Možnosti zdieľania:
Aj toto leto stovky detí absolvovali už 16. ročník univerzity. Od svojho otvorenia je Energoland ich pravidelnou vzdelávacou zastávkou.

V utorok 7. augusta sa ich plný autobus vybral na výlet do interaktívneho zábavno-vzdelávacieho centra Energoland Mochovce. Slovenské elektrárne dlhodobo podporujú túto zaujímavú iniciatívu v rámci svojho programu Energia pre vzdelanie.

Prednášajú vysokoškolskí pedagógovia

Štúdium na Detskej Univerzite Komenského prebieha počas letných mesiacov júl a august v Divadle Aréna. Hlavný program Detskej Univerzity Komenského tvoria prednášky vysokoškolských pedagógov. Témy vychádzajú z profesijného zamerania prednášajúcich, ale sú prispôsobené veku a záujmom detí.

Po prednáške môžu deti klásť profesorom otázky.

Diplomovaní školáci

Študenti pri zápise dostávajú indexy, tričko a šiltovku, ktoré nosia počas celého trvania podujatia, aby sa identifikovali s univerzitou a mestom, v ktorom študujú. Do indexov im prednášajúci potvrdzuje účasť na prednáške. Tí ktorí sa zúčastnia minimálne dvoch tretín prednášok, dostanú na slávnostnej promócii diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského.

Pre deti je zabezpečený okrem prednášok aj bohatý sprievodný program – aktivity DUK,  workshopy, exkurzie, výlety či návšteva kultúrnych podujatí. Patrí medzi ne aj spomínaná návšteva Energolandu.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right