Letná škola energetiky 2016

11.02.2016
Možnosti zdieľania:
Píšte si do kalendára 26. jún. Aj vy môžete byť jedným z 20 študentov, ktorí v sprievode odborníkov vyrazia na týždňovú cestu do sveta energetiky.

Nadväzujúc na minuloročný úspech Letnej školy energetiky už Slovenské elektrárne s partnermi pripravujú 2. ročník podujatia. Konať sa bude na Slovensku od 26. júna do 2. júla. Záštitu nad ním opäť prevezme Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu, ktorý sa znova plánuje stretnúť s dvadsiatkou najúspešnejších študentov a vypočuť si ich predstavy o energetickej budúcnosti Európy.

„V roku 2016 by organizátori radi rozšírili dosah Letnej školy na všetky štyri krajiny Vyšehradu,“ hovorí o ambíciách projektu Martina Vass zo Slovenských elektrární. Sprísnia sa preto najmä jazykové kritériá a dvere Letnej školy sa otvoria skupine 20 výborne anglicky hovoriacich vysokoškolákov, bez ohľadu na ich odborné zameranie či stupeň štúdia. Príležitosť dostanú šikovní študenti nielen zo Slovenska a Českej republiky, ale aj z Maďarska a Poľska.

Program bude bohatý na interaktívne workshopy a diskusie s kľúčovými predstaviteľmi európskeho a medzinárodného energetického sektora, s energetickými expertmi, analytikmi a novinármi. Študenti navštívia verejnosti neprístupné zariadenia elektrární, absolvujú odborné tréningy a ďalšie zábavno-vzdelávacie spoločenské aktivity.

Nezmeškajte príležitosť stať sa súčasťou najlepšieho energetického tímu tohto leta: pre viac informácií o podmienkach prihlasovania sledujte našu Facebook alebo Google+ stránku, či naše Twitter a LinkedIn účty. Podrobnosti prinesieme už čoskoro.

Viac Letnej škole energetiky vám povie toto video so študentmi ročníka 2015, a tiež stránky podujatia.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right