Mladí Slováci z vedeckého festivalu cestujú na svetové súťaže

13.11.2018
Možnosti zdieľania:
Festival vedy a techniky AMAVET predstavil šikovných študentov, ktorí nás vďaka partnerstvu so Slovenskými elektrárňami reprezentujú aj v zahraničí.

Festival vedy a techniky AMAVET bol jedným z hlavných podujatí počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku, nad ktorým prevzalo záštitu aj ministerstvo školstva a Slovenské elektrárne sú jeho hlavným partnerom.

Pre organizátorov je tento vedecký festival oslavou a prezentáciou najlepších vedátorských a technických projektov, na ktorom sa zúčastnilo takmer 150 žiakov základných a stredných škôl – a to nielen zo Slovenska. Najlepší z nich budú reprezentovať Slovensko na prestížnych národných a svetových vedeckých súťažiach a fórach vedeckovýskumnej činnosti mládeže:

  • Intel ISEF (USA),
  • EUCYS (Bulharsko),
  • CASTIC (Čína),
  • MILSET Expo-Sciences International (Spojené arabské emiráty)

Napríklad na čínsky CASTIC postúpili študenti Viliam Podhajecký a Richard Maguľak so svojím rádiovo ovládaným autíčkom, ktorému vymysleli aj vlastnú karosériu na spôsob terénneho VW Beatle.

Po prvýkrát v 21. ročnej histórii Festivalu vedy a techniky AMAVET podporilo mladé slovenské talenty v prírodných a technických vedách Európske laboratórium pre časticovú fyziku – CERN.

Festival vedy a techniky AMAVET, podporujúci rozvoj talentov na Slovensku, by nemohol existovať dve desaťročia bez podpory významných partnerov, ktorí si uvedomujú, že zvýšiť inovačnú úroveň slovenskej ekonomiky nemožno bez kvalifikovaných odborníkov najmä v oblasti vedy a techniky. Aj preto boli v tomto roku opäť hlavným partnerom Slovenské elektrárne.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right