Riešenie Enel pre veľtrh Expo 2015

30.01.2015
Možnosti zdieľania:
Enel poskytne inteligentnú sieť pre prenos elektriny, tisícky LED lámp, dobíjacie stanice a systém riadenia energie pre pavilóny.

„Nasýtiť Planétu, Energia pre život“ je téma výstavy EXPO 2015 v Miláne. Ako oficiálny generálny partner podujatia spoločnosť Enel nainštaluje vo svojom pavilóne inteligentnú sieť, aby sa optimalizovala distribúcia elektriny v rámci priestorov exhibície a aby mali návštevníci príležitosť vidieť a naučiť sa niečo o sieti: nulový podiel emisií pre veľmi dôležité medzinárodné podujatie.

Od 1. mája, oficiálneho otvorenia EXPO 2015, bude spoločnosť Enel predvádzať možnosti moderných technológií, premenu inteligentných miest na realitu v Taliansku aj v iných krajinách, v ktorých Enel pôsobí: skutočný model pre budúcnosť. Odhaduje sa, že do roku 2030 bude žiť väčšina populácie v mestských zónach: inteligentné siete sú teda základom pre zabezpečenie udržateľného a efektívneho rozvoja miest. V podstate umožňujú integrované riadenie energetického mixu, distribuovanú výrobu z obnoviteľných zdrojov, ovládanie siete, verejné osvetlenia, skladovacie systémy, siete pre nabíjanie elektrických vozidiel.

Na EXPO 2015 Enel prinesie:

  • 100 stredno-napäťových rozvodní,
  • 8 500 LED lámp, riadiaci systém na ovládanie siedmych hlavných stánkov a 14 diaľkovo ovládaných sekundárnych stánkov,
  • systém pre skladovanie energie,
  • 30 interiérových a 70 exteriérových nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá,
  • systém riadenia energie pre pavilóny, ktoré dokážu riadiť zaťaženie, optimalizovať toky energie, integrovať obnoviteľné zdroje energie, skladovať elektrinu a riadiť inteligentné LED osvetlenie.

Enel ponúkne niekoľko modulárnych služieb pre krajiny zúčastnené na výstave s cieľom naplniť rôzne potreby a zmerať uhlíkovú stopu každého pavilónu. Vo výstavnej miestnosti Enelu, ktorá bude prepojená na sieťové ovládanie a stanice elektro-mobilov, sa návštevníci môžu naučiť niečo o tom, ako sa pohybujú toky energie v rámci inteligentných sietí.

Z každého kúta planéty

EXPO 2015 je medzinárodný veľtrh, ktorý sa koná od 1. mája do 31. októbra a zasahuje rôzne obecenstvo z celého sveta.

Do Milána príde reprezentácia 144 krajín, Európska komisia a Organizácia spojených národov a očakáva sa viac ako 20 miliónov návštevníkov, ktorí zažijú zmyslovú cestu plnú farieb, zvukov, chutí, tradícií a inovácií. EXPO zároveň predstaví nový tematický, udržateľný, technologický koncept, ktorý bude zameraný na ľudí, umožní otvorené a globálne príspevky do diskusie o stravovaní, o zdrojoch Zeme a o histórii a výrobe jedla, či už na úrovni kultúrnej hodnoty alebo na úrovni výskumu nových technologických aplikácií.

Cieľom EXPO 2015 v Miláne je propagovať jedlo ako životodarnú energiu, symbol pohostinnosti a oslavu ľudského života, predstavujúc štádium v raste a interakcii medzi národmi a zároveň s rešpektom voči planéte.

Jedlo a energia

Tak ako je jedlo energiou pre život, energia znamená život, kultúru a rozvoj. Keď sa energia distribuuje efektívne, rešpektujeme životné prostredie a podporujeme udržateľnosť. Prežitie planéty, ako to potvrdil generálny tajomník OSN Ban Ki Moon na samite venovanom klimatickým zmenám, sa spája s rozvojom stratégií zameraných na zabezpečenie prístupu k udržateľnej energii pre všetkých, čo je kľúčovým faktorom v boji proti chudobe a klimatickým zmenám.

Znamená to rozvoj obnoviteľných zdrojov energie, dosiahnutie uhlíkovej neutrálnosti do roku 2050 a dostupnosť elektriny obzvlášť v oblastiach ako sú Afrika a Latinská Amerika – čomu sa Enel už venuje, prostredníctvom konkrétnych projektov a investícií do výskumu inovatívnych a účinných technologických riešení. EXPO Miláno 2015 je ideálnym prostredím, kde sa môžu predviesť takéto pokrokové nástroje: priniesť svetu stále viac zelenej a inteligentnej energie.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right