Science Talks na Nitrianskych univerzitných dňoch 2018

17.04.2018
Možnosti zdieľania:
Poriadnu dávku vedy zažijú návštevníci Nitrianskych univerzitných dní. Slovenské elektrárne pre nich pripravili Science Talks o klimatických zmenách.

V meste pod Zoborom v apríli prebieha akademické podujatie Nitrianske univerzitné dni dvoch tunajších alma mater: Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

Stretnete sa na ňom s ďalšou edíciou Science Talks – podujatím bez siahodlhých vedeckých prednášok, na ktorom v krátkych, 15- až 20-minútových príhovoroch dostanete jednoducho podané odpovede na odborné otázky.

Vidíme sa 24. apríla 2018

V utorok 24. apríla o 10:00 sú v Aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre pripravené tri exkluzívne prednášky:

  1. S témou „Čaká Slovensko klimatický zlom už v tomto storočí?“ vystúpi Mgr. Jozef Pecho zo Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
  2. Fyzikálnu show s názvom „Fyzika naživo“ predvedie PaedDr. Ľubomíra Valovičová, PhD. a Mgr. Ján Ondruška, PhD., z Katedry fyziky FPV UKF v Nitre.
  3. Prednášku „Elektromagnetické polia okolo nás“ bude viesť doc. Ing. Vladimír Cviklovič, PhD. z Katedry elektrotechniky, automatizácie a informatiky Technickej fakulty SPU v Nitre.

Čo sú Science Talks?

Science Talks je podujatie určené učiteľom a žiakom stredných škôl, ktorí sa každý rok počas Týždňa vedy a techniky zúčastňujú Festivalu vedy a techniky. Jeho cieľom je inšpirovať, motivovať a priniesť mladým pozitívne príklady zo sveta vedy, výskumu a vývoja nových technológií.

Zásah podujatia sa v ostatných rokoch rozšíril aj na univerzitnú pôdu, kde interaktívne odborné prednášky pre študentov pripravujú kapacity vo svojich oboroch. Podujatie už navštívilo Slovenskú technickú univerzitu, Nitrianske univerzitné dni alebo Energoland Mochovce.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right