SE Predaj ukázali, ako ušetriť na energii až 60 %

31.10.2015
Možnosti zdieľania:
Pri zľavách z ceny elektriny sú úspory minimálne. Šetrenie začína až s inteligentnými technológiami, ktoré využívajú energiu efektívnejšie.

Diskusia o energetickej efektívnosti a návšteva moderného Energolandu. Odborníci z SE Predaj sa celý deň venovali takmer 30 zástupcom partnerských obchodných spoločností z rôznych častí Slovenska. Dozvedeli sa viac o prognózach vývoja cien energií na rok 2016, ale aj o možnostiach šetriť náklady vďaka inteligentným technológiám. 

Partneri si vypočuli skúsenosti ŽOS Trnava, pre ktorú SE Predaj dodali na kľúč komplexné energetické riešenie a v priestoroch najväčšej dielne na opravy železničných vozňov v strednej Európe nainštalovali inteligentné interiérové LED osvetlenie. Projekt ráta s garantovanou úsporou nad 60% oproti pôvodným nákladom, a to pri kvalitnejšom osvetlení haly, vysvetlil Martin Kubovič z ŽOS Trnava.

„Pri zľavách z ceny komodity sú úspory minimálne. Šetrenie začína vtedy, keď klient vďaka inteligentným technológiám dokáže obmedziť svoju spotrebu a efektívnejšie využívať energie,“ konštatoval Martin Kumpan, výkonný riaditeľ SE Predaj. Upozornil, že legislatíva môže smerovať k tomu, že začne penalizovať podniky, ktoré energiami nešetria.

„Takéto podujatie sme robili prvýkrát a reakcie naň – na konferenciu i na návštevu infocentra – boli veľmi pozitívne. Určite takúto aktivitu zopakujeme,“ hodnotila organizátorka akcie, Michaela Pažmová z SE Predaj.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right