Slovenské elektrárne získali PIME Award

04.03.2015
Možnosti zdieľania:
Cenu za komunikačnú excelentnosť PIME Award for Communication Excellence udeľujú od roku 2005.

Nové návštevnícke a informačné centrum jadrovej elektrárne v Mochovciach získalo prestížne ocenenie. PIME Award for Communication Excellence, ktorá sa udeľuje za výnimočné komunikačné projekty, putuje tohto roku do mochovského Energolandu. Ocenenie prevzal vedúci komunikácie jadrových elektrární Róbert Holý z rúk generálneho riaditeľa Foratomu Jean-Pola Ponceleta.

„Je to komplexný a podmanivý príbeh, ktorý jasne ukazuje, ako jadrová energia vždy bola v srdci ľudskej existencie, a že tam vždy ostane. Poskytuje silný zmysel pre príbeh, cestu, ktorá nikdy neskončí, nový rozmer vzdelávania. Návštevníci Energolandu, ktorých vedie virtuálna sprievodkyňa s príznačným menom Gaia, využívajú najmodernejšie interaktívne zábavno-vzdelávacie nástroje, ktoré majú zaujať mladé a technologicky zdatné publikum bažiace po vedomostiach. Toto skutočne nie je obyčajné návštevnícke centrum,“ hodnotí na svojich internetových stránkach Európska nukleárna spoločnosť (ENS – European Nuclear Society), ktorá je organizátorom PIME konferencií.

Cena za komunikačnú excelentnosť sa udeľuje od roku 2005 tým spoločnostiam či výskumníkom, ktorí vytvorili excelentný komunikačný projekt posilňujúci imidž jadrovej energetiky. PIME Award propaguje kreatívne a úspešné komunikačné kampane, povzbudzuje komunikátorov jadra, aby sa nechali inšpirovať dobrou praxou ich kolegov a dokazuje, že atómová komunita je zaviazaná komunikovať s celou verejnosťou. Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel, sa v roku 2015 so svojím projektom Energoland dostali do klubu excelentných odborníkov na komunikáciu z Holandska, Belgicka, Ruska či Maďarska, ktorí si ocenenie odniesli z predošlých ročníkov PIME.

Konferencia PIME (Public Information Materials Exchange) už dvadsaťsedem rokov združuje profesionálov z oblasti komunikácie jadrových elektrární z celého sveta. Je to jediné podujatie svojho druhu, ktoré sa po prvýkrát uskutočnilo aj na Slovensku. Konferenciu otvoril generálny riaditeľ Foratomu Jean-Pol Poncelet, štátny tajomník ministerstva hospodárstva Miroslav Obert a generálny riaditeľ Slovenských elektrární Nicola Cotugno. Budúci rok sa PIME uskutoční v rumunskej Bukurešti.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right