Sme úplne prvým držiteľom ocenenia Zodpovedný zamestnávateľ

04.02.2022
Možnosti zdieľania:
Firmám, pre ktoré je bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci nad rámec zákona samozrejmosťou, včera v Košiciach odovzdali prestížne ocenenia Bezpečný podnik a Zodpovedný zamestnávateľ.

Päť firiem, medzi nimi aj Slovenské elektrárne, vo štvrtok 3. februára v košickej Kaviarni Slávia získalo titul Zodpovedný zamestnávateľ. Národný inšpektorát odovzdával toto ocenenie po prvý raz vo svojej histórii a prvou firmou, ktorá toto ocenenie získala, sa stali práve Slovenské elektrárne. Mať certifikát s číslom 001 je pre nás obrovskou cťou a zadosťučinením. Ďalšími držiteľmi titulu Zodpovedný zamestnávateľ sú Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Magna PT, s.r.o., Brueckner Slovakia, s.r.o. a Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s.

Slovenské elektrárne sú historicky prvým držiteľom ocenenia Zodpovedný zamestnávateľ, čomu sa veľmi tešíme. Myslíme si, že je to zaslúžené ocenenie. Ste veľkým prínosom aj pre ostatných zamestnávateľov, pretože dávate na zreteľ celú klímu pracovného prostredia a to, ako sa u vás zamestnanci či dodávatelia cítia. Aj napriek tomu, že ste veľkým zamestnávateľom sú vaši zamestnanci dokázateľne spokojní.

– Hedviga Machayová
generálna riaditeľka Národného inšpektorátu práce

V Košiciach odovzdávali i certifikáty Bezpečný podnik, ktorý sme s plaketou od Národného inšpektorátu práce a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR prevzali ešte minulý rok priamo na našom riaditeľstve. Presvedčenie, že ocenenia Bezpečný podnik aj Zodpovedný zamestnávateľ sú v dobrých rukách vyjadril aj riaditeľ odboru ochrany práce Martin Neštický. „Spokojný zamestnanec – rovná sa spokojný zamestnávateľ,“ uviedol a dodal, že „programy Bezpečný podnik a Zodpovedný zamestnávateľ sú dôležitou súčasťou budovania kultúry bezpečnosti a kultúry zamestnávania a okrem iného sú aj istou formou prevencie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, a preto majú plnú podporu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.“

Certifikát Zodpovedný zamestnávateľ číslo 001 je pre nás záväzok, aby sme sa aj naďalej snažili robiť maximum pre udržanie a zlepšovanie kultúry a spokojnosti ľudí v našej spoločnosti. Chceme zostať atraktívni pre študentov a mladých ľudí, ale samozrejme chceme byť najzamestnávateľom aj pre našich súčasných zamestnancov. Toto ocenenie si vážime o to viac, že prišlo v čase pandémie, keď sa mnohé veci robia oveľa komplikovanejšie. Mnohé spoločnosti hľadali skratky, no my sme sa touto cestou nevydali a robili sme maximum pre to, aby sme ochránili našich zamestnancov, no zároveň udržali výrobu na požadovanej kvalite.

– Miroslav Šarišský
riaditeľ úseku ľudských zdrojov a organizácie riadenia

V súčasnosti sa platným titulom Bezpečný podnik môže pochváliť 40 slovenských spoločností. Titul Zodpovedný zamestnávateľ má aktuálne päť firiem. Oba certifikáty sú platné päť rokov. Po ich uplynutí môže spoločnosť požiadať o predĺženie ich platnosti, pričom o jeho udelení rozhoduje Riadiaca komisia na základe toho, či firma splnila kritériá programu.

Fotografie z odovzdávania ocenení:

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right