V konkurencii 1 405 firiem sú Slovenské elektrárne druhé!

14.06.2019
Možnosti zdieľania:
V silnej konkurencii iniciatívy Do práce na bicykli vybojovali energetici striebornú priečku a ušetrili vyše desaťtisíc kilogramov CO2.

Celé Slovensko aj napriek nepriaznivému májovému počasiu bicyklovalo, aby spoločne podporilo rozvoj cyklistickej dopravy. Dokonca padol rekord v počte účastníkov. Bicyklovalo, kolobežkovalo a šetrilo CO2 presne 12 687 účastníkov v 3 779 tímoch. Spoločne najazdili 1 026 837 km počas 167 246 jázd. Zabránili tak vypusteniu 333 ton CO2. Naši zamestnanci zabrali a v konečnom poradí všetkých 1 405 zaregistrovaných firiem vyhrali pre Slovenské elektrárne vynikajúce druhé miesto.

Mochovský Šíp

Najlepším tímom Slovenských elektrární (SE) sa stal MO34-Mochovský šíp. Ivan BrodzianskyJakub IvánekĽubomír Baksa a Igor Melicherčík v jeho farbách spolu pedálovali vyše 2 886 kilometrov. Mochovský šíp okrem SE exceloval aj v levickom okrese (2. miesto) a v celoslovenskom rebríčku obsadil pekné 12. miesto.

Špecialista správy projektu vo výstavbe Igor Melicherčík – ktorý bicykluje do práce už 30 rokov – dokonca za SE absolvoval individuálne najviac jázd. Ako vraví, šliapanie do pedálov má celý Mochovský šíp v krvi. Do práce na dostavbe atómky jazdili z Levíc, trasu prispôsobovali nielen počasiu, ale aj obchádzke železničného nadjazdu alebo čisteniu vtokového objektu priehrady vo Veľkých Kozmálovciach.

„Najväčšou neznámou tohto roku bolo jednoznačne počasie, veď určite každý z nás viackrát zmokol, od hlavy až do cyklotopánky a na vysušenie vecí pre nasledujúci deň sme používali ohrievače, fény až po reštart ústredného kúrenia doma,“ s úsmevom dodáva I. Melicherčík. Vášnivý cyklista v mladosti hrával futbal a behal kratšie trate, dnes sa neváha pripraviť ani na maratón v Košiciach alebo Budapešti. „Športovanie prináša nielen endorfíny do krvi, ale aj vylepšenie zdravotného stavu, udržiavanie telesnej hmotnosti, odbúranie stresu a poznávanie ľudí a krásnych zákutí na Slovensku.“

Prvýkrát sa do iniciatívy Do práce na bicykli zapojil aj špecialista spúšťania a milovník turistiky, lyžovania a cyklistiky Ivan Brodziansky. Tím Mochovský šíp sa vedel navzájom povzbudiť, ale aj vymeniť si informácie o priebehu súťaže. Ivanovi Brodzianskemu nie je pohyb cudzí. Ako „spúšťač“ nabehá po stavbe tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach niekoľko tisíc krokov – a schodov – počas skúšok, kontrol a obhliadok technologických zariadení.

Napriek tomu, že si „zacvičí“ už na stavbe, odporúča aj ostatným zapojiť sa do súťaže Do práce na bicykli. „Je to zábava sledovať, ako vám pribúdajú kilometre v aplikácii a porovnávať to s ostatnými účastníkmi. A ak chce niekto športovať, ale nestíha a nemá čas, tak toto je určite spôsob. Prídete domov z práce a máte odtrénované.“

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right