Zamestnanecký grantový program: Verejnosť rozhodla

11.10.2016
Možnosti zdieľania:
Trať pre horské bicykle, komunitná lesná záhrada, obnova areálu a ihriska v materskej škole. Tieto a iné projekty si získali vašu priazeň v hlasovaní.

Už poznáme víťazov hlasovania verejnosti v 4. ročníku zamestnaneckého grantového programu Ukážte sa v dobrom svetle 2016. Počas hlasovania, ktoré prebiehalo do 9. októbra, takmer 7 500 hlasov rozhodlo, že v tomto roku podporíme 7 projektov v celkovej sume 17 225 eur.  

Aktívni zamestnanci spoločnosti Slovenské elektrárne svojou angažovanosťou už počas dobrovoľníckych aktivít v rámci iniciatívy Naše mesto 2016 ukázali, že naozaj chcú a vedia urobiť mnoho zaujímavého pre komunity, v ktorých pracujú a zároveň žijú aj so svojimi rodinami. Ako organizátori – ambasádori sa do aktivít zapájajú najmä rodičia detí, nadšenci pre prírodu a jej ochranu, športovci, ale aj ľudia, ktorých zaujme zmysluplná aktivita v okolí a chcú jej pomôcť.

O hlasy verejnosti sa uchádzalo celkovo 22 projektov. Podporu nakoniec získa 7 projektov, ktoré získali najväčšiu podporu verejnosti.

Obnovu areálu základnej a materskej školy budú v  rámci projektu v spolupráci s dobrovoľníkmi realizovať v obci Slepčany a v Zlatých Moravciach. V týchto priestoroch vznikne nová športovo-oddychová zóna a multifunkčné ihrisko pre deti. Oba priestory nebudú slúžiť iba žiakom, ale všetkým deťom z obce. Na priestory školy je zameraný aj projekt Gymnázia Andreja Vrábla v Leviciach. Dobrovoľníci v spolupráci so žiakmi školy vybudujú v areáli gymnázia park, ktorý bude slúžiť na oddych študentov a zážitkové vyučovanie. 

V rámci programu verejnosť rozhodla aj o podpore projektov zameraných na podporu športu. Vďaka ochote dobrovoľníkov vznikne v Topoľčiankach cyklistická tréningová trať pre deti a mládež. Verejné športovisko – vonkajšie fitnes a posilňovňa, vznikne aj v obci Lehota pod Vtáčnikom. 

Grantovú podporu získal aj projekt Rodinného centra Prešporkovo z Bratislavy a projekt občianskeho združenia ArTUR z Hrubého Šúru. V prvom prípade je projekt zameraný podporu zdravého životného štýlu, v druhom prípade združenie spolu s dobrovoľníkmi vytvoria komunitnú lesnú záhradu, v ktorej budú môcť realizovať pravidelné podujatia.

Stručná informácia o procese výberu podporených projektov

Do programu Nadačného fondu Slovenských elektrární v Nadácii Pontis sa zamestnanci zapájajú najprv ako dobrovoľníci. Firma dobrovoľnícke aktivity, ktoré sa konajú pod hlavičkou veľkého celoslovenského podujatia Naše Mesto, podporuje aj finančne. Následne majú ambasádori projektov možnosť požiadať o grant až do výšky 2500 eur.

Do druhého kola grantového programu sa zapojilo 22 projektov, výsledky hlasovania verejnosti potvrdili zástupcovia spoločnosti Slovenské elektrárne a Nadácie Pontis – Erika Dupejová, projektová manažérka pre internú komunikáciu SE, a Ondrej Gallo, Programový manažér Nadácie Pontis.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right