Českému ministerstvu dodajú elektrinu Slovenské elektrárne

24.05.2019
Možnosti zdieľania:

Ministerstvo obrany ČR vysúťažilo dodávky elektriny na roky 2020 a 2021 cez Českomoravskú komoditnú burzu Kladno.

Víťazom elektronickej aukcie Ministerstva obrany ČR v objeme presahujúcom 360 miliónov českých korún (takmer 14 mil. eur) sa stali Slovenské elektrárne Česká republika, s.r.o. Kontrakt zahŕňa dodávku elektriny pre všetky ministerské objekty, vojenské letiská, kasárne, újazdy, rekreačné zariadenia a taktiež vojenské nemocnice v Prahe, Brne a Olomouci.

"Fixácia ceny elektriny na dva roky dopredu v jarnom termíne je dobrou stratégiou ako si zaistiť nízke náklady na energie. Pri dopytovanom objeme 260 GWh je pritom správne načasovanie nákupu veľmi dôležité," uviedol Martin Kumpan, konateľ Slovenské elektrárne ČR.

Slovenské elektrárne pôsobia na českom trhu od roku 2005. Spoločnosť sa špecializuje sa na dodávky elektriny a zemného plynu, optimalizáciu nákladov spojených s dodávkou energetických produktov a poradenstvo v oblasti dosiahnutia energetických úspor. Slovenské elektrárne Česká republika je 100% dcérskou spoločnosťou Slovenské elektrárne, a.s.

Slovenské elektrárne sú s inštalovaným výkonom 4 081 MW najväčším výrobcom elektriny na slovenskom trhu, a jedným z najväčších v regióne strednej a východnej Európy. Elektrinu je vyrábajú v 31 vodných, dvoch atómových, dvoch tepelných a dvoch fotovoltaických elektrárňach. Až 90% produkcie elektriny vyrábajú bez emisií CO2.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right