Ďalší míľnik vo výstavbe Mochoviec

23.10.2014
Možnosti zdieľania:

Slovenské elektrárne dokončili inštaláciu panelov systému kontroly a riadenia na 3. bloku AE Mochovce.

Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel, dosiahli ďalší míľnik dostavby Atómovej elektrárne Mochovce, keď dokončili inštaláciu panelov systému kontroly a riadenia na treťom bloku elektrárne.

Projekt inštalácie panelov systému kontroly a riadenia prebiehal niekoľko mesiacov, pričom postupne prebiehali práce na tzv. blokovej, spoločnej a núdzovej dozorni tretieho bloku.

Posledným krokom bolo dokončenie inštalácie riadiacich panelov blokovej dozorne, čiže velína budúcej elektrárne. Toto pracovisko bude slúžiť na riadenie a kontrolu všetkých systémov, komponentov a zariadení budúcej elektrárne. Ide o mozog elektrárne, ktorý dokáže súčasne vyhodnocovať viac ako 35 000 signálov a predstavuje najmodernejšiu technológiu, aká je momentálne k dispozícii na trhu. Architektúru vyvinulo a systém dodalo konzorcium Areva-Siemens.

Už predtým boli sfinalizované zariadenia na spoločnej dozorni, ktorá bude monitorovať vybrané systémy na treťom i štvrtom bloku a núdzovej dozorni, ktorá plní funkciu záložného riadiaceho pracoviska pre situácie, v ktorých by nebolo možné použiť blokovú dozorňu.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right