Elektrická mobilita rastie aj v Umbrii

17.09.2014
Možnosti zdieľania:

Do prevádzky uviedli novú infraštruktúru pre e-mobilitu. Sieť s nulovými emisiami prepojí 15 historicky najvýznamnejších miest provincie.

Dnes ráno v Palazzo Donini, sídle regionálnej vlády Umbrie, prezident regiónu Umbria Catiuscia Marini, riaditeľ pre infraštruktúru a siete Enel pre stredné Taliansko Gianluigi Fioriti a riaditeľ miestneho závodu ASM Terni Carlo Ottone spolus ďalším zástupcami miestnych inštitúcií slávnostne uviedli do prevádzky sieť na nabíjanie elektromobilov, ktorú inštalovala spoločnosť Enel v 15 historických mestách Umbrie. Týchto 15 najnovšie inštalovaných nabíjacích zariadení sa pripojí k 28 nabíjacím zariadeniam už inštalovaným v Perugii, 2 zariadeniam inštalovaným v Marsciano, v provincii Perugia a 2 zariadeniam v Passignano, v tej istej provincii. Celkový počet nabíjacích zariadení pre elektromobily inštalovaných v regióne Umbria takto dosiahne číslo 47.

Iba rok od podpísania memoranda o porozumení medzi regiónom Umbria, spoločnosťou Enel, závodom ASM Terni a miestnymi úradmi zapojenými do projektu sa región môže pýšiť širokou nabíjacou sieťou určenou pre obyvateľov a bezpočetných návštevníkov regiónu.

Aby sa tento projekt mohol úspešne uskutočniť, inštalovali Enela ASM Terni rovnaký nabíjací systém založený na technológii Enel. Inými slovami, infraštruktúra týchto dvoch distribútorov je dokonale interoperabilná, t.j. môže medzi sebou bez problémov spolupracovať a prinášať obrovský úžitok pre užívateľov, ktorí môžu nabíjať svoje elektromobily jednou a tou istou kartou a bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov. 

Dnešné oficiálne začatie prevádzky novej nabíjacej siete v Umbrii sa uskutočnilo dvoch regionálnych hlavných mestách, v Perugii a Ternii. Konvoj elektromobilov, v ktorých sedeli predstavitelia rôznych inštitúcií, sa vydal na cestu od nového stojanu Enel v Perugii k svojmu 80 km vzdialenému cieľu v Ternii, nabíjaciemu zariadeniu ASM. 

V najbližších dňoch budú nabíjacie zariadenia postupne slávnostne uvedené do prevádzky aj v ostatných mestách, ktoré sa pripojili k tomuto projektu: Gubbio, Gualdo Tadino, Foligno, Spoleto, Cascia, Norcia, Marsciano, Narni, Castiglione del Lago, Città di Castello, Todi, Assisi a Orvieto. Všetky tieto mestá sa nachádzajú v provincii Perugia, okrem miest Narni a Orvieto, ktoré patria do provincie Terni. Jazda elektrickej mobility bude ukončená 2. októbra v Assisi. 

Umbria sa tak po regióne Emilia Romagna stane druhým talianskym regiónom využívajúcim systém e-mobility, ktorý je interoperabilný na regionálnej úrovni.

Priemerná vzdialenosť medzi jednotlivými mestami je 40 km, čo znamená, že pre elektromobily je v súčasnosti už zabezpečená dokonalá nezávislosť. Sieť nabíjacej infraštruktúry bude tak schopná podporovať celú dopravu medzi mestami. Nabíjacia infraštruktúra navyše prispeje k ekologickým zásadám turistických a kultúrnych trás, ktoré využívajú regionálnu cestnú sieť. 

Obyvatelia a návštevníci regiónu si budú môcť nabiť svoje elektromobily tiež v regiónoch susediacich s regiónom Umbria, a to vďaka distribútorom Hera, Iren (Emilia Romagna), Acea (Rím) a A2A (Miláno), ktorí sa rozhodli pre tú istú technológiu.

Na webovej stránke www.eneldrive.it sú uvedené presné umiestnenia nabíjacích stojanov inštalovaných v talianskych mestách a obciach. Aplikácie pre mobilné telefóny tiež umožňujú zistiť, kde a v akej vzdialenosti od elektromobilu užívateľa sa nachádza najbližší nabíjací stojan. 

Táto inovatívna technológia Enel Distribuzione Recharge System využíva verejné aj vlastné nabíjacie body, ktoré sú vybavené elektromerom. Vďaka riadiacemu systému diaľkovo ovládanému môžu ekologicky zmýšľajúci motoristi využívať špičkovú službu a nabíjať svoje elektromobily jednoducho, bezpečne a hospodárne.

Dizajn a produkcia tejto nabíjacej infraštruktúry spoločnosti Enel je založená na technológii, ktorú Enel vyvinul pre svoju vlastnú sieť, zahrňujúcu viac ako 36 miliónov “inteligentných” elektromerov inštalovaných v domácnostiach v Taliansku aj zámorí. Tieto elektromery, diaľkovo odčítavané a riadené spoločnosťou Enel, tvoria jedinečný systém, ktorý nemá vo svete obdobu. Systém umožňuje mnoho operácií, ktoré si predtým vyžadovali prítomnosť operátora aj na diaľkovo vykonávané úkony.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right