Enel: Ferraris bude riadiť Latinskú Ameriku, De Paoli novým finančným riaditeľom

04.11.2014
Možnosti zdieľania:

Alberto De Paoli vymenovaný za riaditeľa zodpovedného za korporátny finančný reporting Enel S.p.A. Nahradí Luigiho Ferrarisa.

Predstavenstvo spoločnosti Enel S.p.A. (ďalej len ako "Enel" alebo "Spoločnosť), ktorému predsedala Patrizia Grieco, konajúc na základe kladného stanoviska dozornej rady, vymenovalo Alberta De Paoli za riaditeľa zodpovedného za korporátny finančný reporting s nástupom do funkcie od 12. novembra 2014, kedy nahradí Luigiho Ferrarisa vo funkcii finančného riaditeľa spoločnosti.

Od 12. novembra L. Ferraris nahradí Ignacia Antoňanzasa Alveara ako riaditeľa v Latinskej Amerike a stane sa tiež riaditeľom (Gerente General) dcérskej spoločnosti Enersis v Chile.

Predstavenstvo spoločnosti Enel poďakovalo Ignaciovi Antoňanzasovi Alvearovi za jeho úsilie vynaložené v posledných rokoch a za dôležité výsledky, ktoré dosiahol pri činnostiach spoločnosti Endesa v Latinskej Amerike.

Predstavensto spoločnosti Enel tiež odsúhlasilo niekoľko zmien v zložení Direktorátu spoločnosti Enersis, a to najmä vymenovanie Jorgeho Rosenbluta (za nového predsedu), Caroliny Schmidt a Alberta De Paoli, ktorí nahradia odstupujúcich riaditeľov Pabla Yrarrázaval Valdes (odstupujúci predseda), Leonidasa Vial Echeverria a Luigiho Ferrarisa.

Francesco Starace, generálny riaditeľ Skupiny Enel: "Som veľmi rád, že môžem vymenovať Luigiho Ferrarisa, najskúsenejšieho člena svojej exekutívy, do čela prevádzok v Latinskej Amerike. Toto vymenovanie potvrdzuje naše plány, ktoré máme pre oblasť Latinskej Ameriky a význam, ktorý tomuto regiónu prikladáme, ako jednému z pilierov našej budúcej stratégie. Chile predstavuje centrálu Skupiny v tomto regióne, kde budeme výrazne investovať s cieľom zabezpečiť udržateľný rast a budeme tu rozvíjať technologické inovácie s cieľom posilniť naše pratnerstvo so zákazníkmi a miestnymi komunitami."

Luigi Ferraris

Vysokoškolské vzdelanie ukončil na Univerzite v Janove a začal svoju profesionálnu kariéru v spoločnosti Price Waterhouse. Následne pracoval na viacerách manažérskych pozíciách po celom svete a pracoval pre významné priemyselné spoločnosti, ako napr. Sasib Beverage a Elsag Bailey Process Automation. Pre Skupinu Enel začal pán Ferraris začal pracovať v roku 1999 a stal sa finančným riaditeľom spoločnosti Eurogen, Elettrogen a Interpower. V roku 2002 sa stal vedúcim útvaru Plánovania, kontroly, správy a služieb pre divízie Infraštruktúra a siete a Trh. V roku 2004 sa Ferraris stal vedúcim Plánovania a kontroly a v roku 2005 sa stal riaditeľom pre oblasť Správy, plánovania a kontroly. V roku 2009 sa stal Finančným riaditeľom Skupiny Enel. Ferraris je tiež predsedom predstavenstva spoločnosti Enel Green Power, ako aj členom Predstavenstva spoločnosti Endesa a Enersis.

Alberto De Paoli

Ukončil Ekonomickú univerzitu ("La Sapienza") v Ríme. V období 1993-2008 pracoval v telekomunikačnom sektore na viacerých manažérskych pozíciách pre Telecom Italia, Wind Telecomunicazioni (bol riaditeľom útvarov Plánovania a kontroly, Stratégie, fúzií a akvizícií, Finančným riaditeľom, ako aj výkonným poradcom generálneho riaditeľa). V rámci telekomunikačného sektora De Paoli pracoval pre spoločnosť Tiscali na pozícii Riaditeľa pre Stratégie, fúzie a akvizície, ako aj na pozícii Riaditeľa pre rozvoj. V spoločnosti Green Power zastával pozíciu finančného riaditeľa od apríla 2008 do apríla 2012. Ako finančný riaditeľ EGP bol pri zrode spoločnosti a jej registrácii. Od mája 2012 do súčasnosti pracoval De Paoli ako Riaditeľ pre stratégiu Skupiny Enel.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right