ENEL uzavrel partnerstvo s FIA Formula E

17.05.2016
Možnosti zdieľania:

Skupina Enel navrhne špeciálnu sieť pre nízkouhlíkové nabíjanie všetkých elektrických formulí v rámci šampionátu Formula E.

Enel podľa dohody s Medzinárodnou automobilovou federáciou (FIA) poskytne tomuto šampionátu technológie inteligentného merania, energetického manažmentu, výroby elektriny z OZE aj technológie skladovania a nabíjania. Celá sieť, prevádzka a logistika Formuly E sa tak stane uhlíkovo neutrálna.

„Teší nás partnerstvo s tímom Formula E s cieľom poskytnúť naše znalosti na urýchlenie digitalizácie ich infraštruktúry energetického manažmentu a pre pohon na energiu z obnoviteľných zdrojov. Enel a Formula E sú prirodzenými partnermi, keďže obaja si osvojujeme vzrušujúce príležitosti v elektromobilite, inteligentných mestách a revolúcii čistej energie,” uviedol generálny riaditeľ skupiny Enel Francesco Starace.

Enel tiež poskytne svoju technológiu LED osvetlenia pre lokality okolo každého okruhu súťaže a pre fanúšikov zaistí dobíjacie stanice pre ich vlastné elektromobily. Partnerstvo je dohodnuté dve sezóny do roku 2018 a môže byť predĺžené.

Berlin ePrix sa tak stanú prvým uhlíkovo neutrálnym automobilovým pretekom. V súčasnosti Formula E vyprodukuje asi 30 tisíc ton CO2 ročne. Väčšina z nich pochádza z medzinárodnej prepravy zariadení počas sezóny, hoci sa organizácia snaží tieto emisie obmedziť. Enel preto bude spolupracovať s Formoulou E na postupnom znižovaní emisií nasadzovaním technológií obnoviteľných zdrojov.

Formula E funguje od septembra 2014 a je aktuálne vo svojom druhom ročníku. Preteky elektrických formulí sleduje v televízii 18,3 milióna divákov a v priemere preteky ePrix navštívi 30-tisíc ľudí. 

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right