Energia na kolesách 2015

11.06.2015
Možnosti zdieľania:

Slovenské elektrárne pozývajú v nedeľu 14. júna 2015 všetkých nadšencov cyklistiky na štart 2. ročníka rekreačných pretekov Energia na kolesách.

Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel, v rámci 59. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska pozývajú v nedeľu 14. júna 2015 všetkých nadšencov cyklistiky na štart druhého ročníka rekreačných pretekov Energia na kolesách. Popri súťaži jednotlivcov je novinkou ročníka pretek tímov zložených z troch až šiestich cyklistov.

Druhý ročník štartuje o 10:45 hod. pri nákupnom centre Eurovea – spred novej budovy Slovenského národného divadla na Pribinovej ulici v Bratislave. Pre zdatných cyklistov a tímy je pripravená maratónska trať dlhá 42 km. Pre rekreačných cyklistov a rodiny s deťmi je skrátená 19,6 km trať. Prvých 37 kilometrov bude spoločnou hobby jazdou za sprievodným vozidlom, posledných 5 km bude organizovaných ako pretek.

Podmienkou účasti v pelotóne rekreačných cyklistov je rok narodenia nie neskôr ako v r. 2000 a dobrý zdravotný stav. Mladší športovci sa pretekov môžu zúčastniť len v sprievode dospelej osoby. Účastníci môžu použiť ľubovoľné bicykle v dobrom technickom stave. Nasadená cyklistická prilba je povinná počas celých pretekov.

  • dátum: 14.6.2015 (nedeľa);
  • štart: 10:45 – Nová budova SND, Pribinova ulica (centrum Eurovea);
  • dĺžka: 19,6 km alebo 42 km
  • registrovať sa je možné on-line (kliknite na link) pre verejnosť alebo pre tímy, ako aj pred štartom na mieste od 8:30 do 10:00;
  • atrakcie, občerstvenie a darčeky pre každého účastníka;
  • pridelené štartové čislo bude vstupenkou do tomboly o hodnotné ceny.

Propozície a podrobná trasa pretekov


Srdečne pozývame všetkých fanúšikov do cieľa pretekov, ktorý bude pri Slovenskom národnom divadle a obchodnom centre Eurovea na Pribinovej ulici. Príchod pelotónu rekreačných cyklistov je plánovaný od 12:15 hod.

V prvom ročníku Energie na kolesách odštartovalo z Gabčíkova 189 cyklistov, ako historicky prvá skupina nadšencov cyklistiky v rámci 58. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Trasa pretekov kopírovala presne trasu profesionálnych pretekov Okolo Slovenska. Najmladšia pretekárka mala 10 rokov, najstarší pretekár 72 rokov. Suverénne najmladším účastníkom pretekov bol 2-ročný chlapček, ktorý sa viezol na bicykli so svojím otcom. Dohromady bolo v roku 2014 v pelotóne Energie na kolesách 19 žien a 170 mužov.

Akcia sa koná pod záštitou Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska (MCP OS), Slovenského zväzu cyklistiky a partnera – Slovenských elektrární, spoločnosti skupiny Enel.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right