Plánovaná odstávka 2. bloku AE Mochovce

27.09.2015
Možnosti zdieľania:

Po ukončení odstávky bude zavŕšený program opatrení na riadenie ťažkých havárií v atómových elektrárňach Slovenských elektrární.

V sobotu 26. septembra sa začala generálna odstávka 2. bloku v AE Mochovce. Súčasťou odstávky bude preventívna údržba jedného z troch bezpečnostných systémov, generálna oprava jedného hlavného cirkulačného čerpadla a nízkotlakového dielu jednej turbíny.

Realizáciou prác počas odstávky bude zavŕšený program opatrení na riadenie ťažkých havárií v atómových elektrárňach Slovenských elektrární. Slovensko sa tak stane jednou z prvých krajín v Európe, ktorá má všetky prevádzkované bloky dovybavené opatreniami na prevenciu alebo zvládnutie nehody s tavením paliva v reaktore. Po vykonaní prác plánovanej údržby a čiastočnej výmene paliva v reaktore bude nasledovať pevnostná tlaková skúška primárneho okruhu a všetkých parogenerátorov, ktorá preukáže tesnosť celého primárneho okruhu a pripravenosť na prevádzku.

Ide o 4. generálnu odstávku v tohtoročnom pláne generálnych odstávok slovenských atómových elektrární. Odstávky a opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a uskutočňujú sa ako dlhodobo plánovaný proces.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right