Plánovaná odstávka na 3. a 4. bloku AE Bohunice

23.04.2016
Možnosti zdieľania:

Prvýkrát od roku 2004 budú vykonávané opravy na 3. a 4. bloku AE Bohunice V2 paralelne. Každý blok bude v údržbe 25 dní.

Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel dnes začína generálnu opravu štvrtého bloku AE Bohunice V2, ktorá bude trvať do 7. júna 2016. Slovenské elektrárne budú realizovať aj plánovanú generálnu opravu tretieho bloku AE Bohunice V2, čo znamená, že oba bloky budú v údržbe 25 dní naraz.

Tieto odstávky sú druhou a treťou v rámci plánu odstávok atómových elektrární Slovenských elektrární na rok 2016. Prvýkrát od roku 2014 budú vykonávané opravy na dvoch blokoch AE Bohunice V2 paralelne.

Počas plánovanej 25 dňovej spoločnej odstávky zabezpečia Slovenské elektrárne zazmluvnený objem elektriny a dodávky tepla pre zákazníkov a obchodných partnerov, a to bez akéhokoľvek vplyvu na obyvateľov v okolí AE Bohunice V2. Chýbať bude len para nad chladiacimi vežami, ktorá je bežne viditeľná počas prevádzky elektrárne.

Zásobovanie teplom pre elektrárne a domácnosti v Hlohovci, Leopoldove a Jaslovských Bohuniciach je zabezpečené z pomocnej kotolne spoločnosti JAVYS. Domácnosti v Trnave bude zásobovať Trnavská teplárenská z vlastného náhradného zdroja.

Odstávky a opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej jadrovej elektrárne a sú realizované ako dlhodobo plánovaný proces. V rámci odstávok bude popri plánovanej údržbe zariadení a systémov čiastočne vymenené palivo v oboch blokoch.

Slovenské elektrárne zavŕšia realizáciu harmonogramu plánovaných odstávok na rok 2016 odstávkou druhého bloku AE Mochovce na jeseň 2016.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right