V Bohuniciach ukončili poslednú odstávku

13.07.2018
Možnosti zdieľania:

V piatok 13. júla ukončili generálnu odstávku 3. bloku AE Bohunice V2. Elektráreň je znova pripravená vyrábať elektrinu na plný výkon až do mája 2019.

Prifázovaním turbogenerátora k elektrizačnej sústave v piatok Slovenské elektrárne ukončili generálnu odstávku 3. bloku Atómových elektrární Bohunice V2. Generálna odstávka 3. bloku trvala tri týždne.

Paralelne s výmenou časti jadrového paliva v reaktore sa počas nej vykonávali práce preventívnej údržby na jednom z troch identických systémov zaisťujúcich spoľahlivú prevádzku a bezpečnosť bloku, ako aj dve desiatky investičných projektov a projektových zmien súvisiach so zvyšovaním úrovne bezpečnosti.

Na odstávke robilo vyše 800 pracovníkov AE Bohunice, ich kolegovia z Mochoviec a niekoľko stoviek pracovníkov dodávateľských firiem.

„Na zvládnutie množstva náročných činností v tak krátkom čase musia byť tímy dobre zohraté a všetky činnosti presne naplánované. Som rád, že sa nám podarilo ukončiť odstávky na oboch bohunických blokoch a elektráreň je znova pripravená vyrábať elektrinu na plný výkon až do mája nasledujúceho roka,“ zhodnotil Martin Mráz, riaditeľ AE Bohunice V2.

Posledná tohtoročná odstávka jadrových elektrární je plánovaná na september na 2. bloku AE Mochovce.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right