Valné zhromaždenie schválilo výsledky za rok 2017

26.06.2018
Možnosti zdieľania:

Predstavenstvo Slovenských elektrární zároveň vymenovalo Branislava Strýčka do funkcie generálneho riaditeľa s účinnosťou od 1. júla.

Riadne valné zhromaždenie spoločnosti Slovenské elektrárne 26. júna 2018 v Bratislave schválilo výročnú správu spoločnosti, účtovné závierky, návrh na rozdelenie zisku, úpravu Strategického plánu na roky 2018 – 2022, ako aj návrh na zmenu cenových rozhodnutí ÚRSO o cene za elektrinu vyrobenú z domáceho uhlia.

Schválilo aj nové zloženie orgánov spoločnosti. Novým predsedom predstavenstva sa s účinnosťou od 27. júna stáva Branislav Strýček, ktorý v tejto funkcii nahradí Bohumila Kratochvíla.

Valné zhromaždenie spoločnosti zvolilo Bohumila Kratochvíla za člena dozornej rady. Novým predsedom dozornej rady sa stal Richarda Paška, jej podpredsedom Georgios Karavas.

Zároveň predstavenstvo spoločnosti na dnešnom rokovaní vymenovalo Branislava Strýčka do funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Slovenské elektrárne, a.s., s účinnosťou od 1. júla 2018.


Branislav Strýček - životopis

Branislav Strýček je predsedom predstavenstva od 27. júna 2018 a generálnym riaditeľom Slovenských elektrární (SE) od 1. júla 2018. Do SE nastúpil v roku 2005 ako zástupca finančného riaditeľa a bol zodpovedný za reorganizáciu finančného úseku. V roku 2007 prevzal pozíciu finančného riaditeľa a od roku 2009 bol členom predstavenstva. Zodpovedal za strategické investície, akvizície, predaje a mnohomiliónové bankové zmluvy. Významným spôsobom prispel k úspešnej reštrukturalizácii spoločnosti po jej privatizácii v roku 2006.

V roku 2011 bol B. Strýček vymenovaný za finančného riaditeľa medzinárodnej divízie skupiny Enel so sídlom v Ríme, kde viedol finančných riaditeľov z viacerých európskych krajín a Ruska, určoval strategické a finančné ciele a viedol programy neustáleho zlepšovania. Po jeho návrate na Slovensko bol vymenovaný za podpredsedu predstavenstva spoločnosti (2012 – 2016) a ujal sa pozície riaditeľa obchodu, trhu, dispečingu a regulácie, kde bol zodpovedný za stratégiu predaja, podnikateľský rozvoj a regulačné záležitosti. Riadil aj podnikateľské aktivity v oblasti veľkoobchodného aj maloobchodného predaja na Slovensku, v Čechách, Poľsku a Maďarsku.

B. Strýček je členom predstavenstva vzájomnej poisťovne Elini, a členom predstavenstva združenia Eurelectric, ktoré zastupuje európsky energetický priemysel. Pred nástupom do SE získal cenné skúsenosti v rôznych riadiacich pozíciách v spoločnostiach Emerson Network Power a Andersen na Slovensku, v USA a Taliansku.

B. Strýček získal inžiniersky titul na Slovenskej technickej univerzite v roku 1997. Stal sa členom Asociácie certifikovaných účtovníkov vo Veľkej Británii v roku 2004 a v roku 2009 získal titul MBA na London Business School, jednej z popredných biznisových škôl na svete. Je prvým Slovákom na poste predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Slovenských elektrární od roku 2006. Je aktívnym skialpinistom, horolezcom, behá maratóny a úspešne absolvoval aj dlhý triatlon (Ironman).

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right