We are energy 2015: V Ríme ocenili víťazov

23.07.2015
Možnosti zdieľania:

Enel ocenil na Dni osláv v Ríme 123 víťazov súťaže We are Energy 2015 z 18 krajín sveta, medzi nimi aj 16 detí zo Slovenska

Jedlo ako kľúčový faktor zdravého života, ochrana zdrojov a podpora miestneho rozvoja boli témami tohtoročnej medzinárodnej súťaže pre deti zamestnancov skupiny Enel We are energy 2015. Zapojilo sa do nej 5000 mladých ľudí vo veku od osem do sedemnásť rokov z 23 krajín, v ktorých skupina Enel pôsobí. Do tohto ročníka súťaže Enel „We are energy 2015“ sa zaregistrovalo 95 detí zo Slovenska, z ktorých 16 získalo ocenenie.

Patrizia Grieco, predsedníčka predstavenstva Enel, a generálny riaditeľ Francesco Starace odovzdali ocenenia 123 víťazom z 18 krajín počas ceremónie v Auditóriu Enel v Ríme, ktorú moderovala novinárka Camila Raznovich za účasti šéfkuchára Alessandra Borgheseho.

11. ročník súťaže projektu We are Energy umožnil mladým ľuďom predstaviť svoje projekty zamerané na významnú úlohu jedla nie len pre zdravie a výživu, ale aj v oblasti ochrany a rozvoja miestnych komunít. Deti dostali možnosť vytvoriť aplikáciu, pripraviť stratégiu ochrany miestneho poľnohospodárstva a predstaviť svoje nápady, v ktorých sa spája potreba jedla s potrebou ochrany zdrojov a životného prostredia. Víťazi si už užívajú svoju cenu – dvojtýždňový pobyt v medzinárodnom letnom tábore v prekrásnom prostredí talianskeho vidieka v provincii Umbria.

Tento rok sme rozšírili projekt We are energy o novú súťaž o príspevky do filmu Enel Family Food Film. Súťaž je určená rodinám. Účastníci mali za úlohu urobiť krátke video o význame jedla – či už ako prvku zjednocujúceho ľudí, ľudskej potreby, potešenia alebo možnosti podeliť sa s druhými. Štyri najlepšie príspevky, ktoré boli ocenené, boli zaradené do historicky prvého filmu Enel o zvykoch súvisiacich s jedlom a kultúrou zamestnancov Enel vo svete.

Na ceeremoniáli sa zúčastnilo aj šesť víťazov tretieho ročníka súťaže We are Tutors. Je to súťaž určená mladým ľuďom nad 18 rokov, ktorí sa zapojili do predchádzajúcich ročníkov súťaže We are Energy a tento rok sa prihlásili za mentorov súťažiacich detí.

V predchádzajúcich dňoch 123 výhercovia súťaže spolu so svojimi tútormi navštívili pavilón Enel na Expo v Miláne a zoznámili sa s mestom budúcnosti, inteligentnými prenosovými sústavami a systémom distribúcie elektriny, kde boli použité tie najmodernejšie technológie, ako aj so systémom riadenia elektriny, ktorý monitoruje spotrebu elektriny v pavilónoch, optimalizuje toky, integruje systémy obnoviteľnej energie a riadi systém osvetlenia.

Ďalej rastie aj online komunita projektu We are energy na oficiálnej Facebook stránke. Facebooková stránka projektu má viac ako 950 priateľov, ktorí každodenne sledujú aktuálne videá a fotografie z letného tábora.

phone-handsetlocationmagnifiercrossarrow-right